Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Як не стати жертвою мисливців за грошима з банківських карток
2013-10-05

Прилад, що зчитує інформацію з магнітної стрічки, може бути схований навіть під одягом у офіціанта, продавця, працівника заправки і так далі.

 

Кібершахраї, що полюють за нашими грошима, придумують усе нові технології, щоб дістатися до їх банківських рахунків. За допомогою різноманітних пристроїв злочинці навчилися прочитувати усі ці рахунки, які потім на спеціальних носіях закочують в так званий "білий пластик".

 

Роблячи транзакцію з таким дублікатом, махінатори чистять справжній рахунок. Щоб карту не відсканували, по-перше, нікому не давайте її в руки - портативний скиммер (прилад, що зчитує інформацію з магнітної стрічки), може бути схований навіть під одягом у офіціанта, продавця, працівника заправки і так далі.

 

Особливо будьте пильні при поході до банкомату - шахраї навчилися маскувати прочитуючі пристрої під елементи декору, використовуючи спецнакладки, або в рекламних конструкціях терміналу. Накладна клавіатура розташовується, як правило, вище за рівень корпусу банкомату, легко від нього відділяється і під нею, частенько, видніється справжня. Тому обов`язково перевіряйте клавіатуру і щілину-приймач на наявність сторонніх предметів.

 

"Своєрідні чохли потім знімаються, і код опиняється в руках шахрая. Поширений також і картоприймач з накладкою - так звана "арабська петля". Вона може утримувати картку, не даючи їй вийти. Як тільки ви відходите і починаєте дзвонити у банк, шахрай підходить, виймає картку і знімає гроші", - розповідає фінансовий аналітик Ігор Шевченко.

 

При цьому замість накладки на клавіатурі разом з картридером може використовуватися міні-камера, фіксувальна введення Пін-кода. Вона може розміщуватися на козирку терміналу або збоку. Тому не буде зайвим прикривати клавіатуру другою рукою або сумкою, навіть якщо вам здається, що з боку це виглядатиме безглуздо. "Намагайтеся не знімати гроші на малолюдних вулицях, там, де немає достатнього контролю за банкоматами і відеоспостереження, а також в темний час доби. Саме у цих випадках найчастіше діють шахраї", - застерігає експерт. В цьому випадку теж існує вірогідність напоротися на фальшивий банкомат. Підозра і відсутність на терміналі наклейки-ідентифікатора з початковими даними банкомату.

 

Бережіть свої дані

 

Окрім самої карти треба берегти конфіденційні дані. Окрім Пін-кода, аферистів може цікавити, як вас звуть, додатковий пароль (наприклад, дівоче прізвище матері), номер карткового рахунку (16 цифр на лицьовій стороні) і термін її дії. Пам`ятайте, що ці дані нікому не можна називати.

 

Намагайтеся також не " світити" їх в інтернеті. З метою їх здобичі шахраї можуть розсилати СМС-повідомлення, електронні листи від імені популярних брендів з проханням підтвердити логін і пароль або замінити його, або представлятися в телефонній розмові працівником банку і намагатися з`ясувати відомості, що цікавлять, в довірчій бесіді. Якщо до вас звернулися з подібними питаннями, знайте, що маєте справу не з працівниками банку, а з шахраями, про що неодмінно треба повідомити у фінустанову.

 

Джерело: segodnya.ua

Рекомендовані статті