Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Пастки для карткових шахраїв
2013-02-21

Стати власником великої суми сьогодні пропонують на сайтах кардерів - сучасних шахраїв з дампами - копіями платіжних карт з треками магнітної смуги. У середовищі карткових шахраїв цей бізнес називається кардинг.

Навіть знаменитий комбінатор Остап Бендер про такий спритний заробіток і не мріяв. Іноді одна трансакція приносить їм суми більше 10 тисяч євро. Причому, зняти готівку з вашого дампу можна в будь-якій країні.

Хоча шахраї стають все витонченішими, можна себе захистити від їхньої шкоди. Перед тим, як почути поради експертів, варто ближче познайомитися з кардінгом.

Як крадуть гроші з карток

Найпростіший спосіб отримати копію вашої картки - через працівників магазинів, ресторанів, салонів краси, перукарень, тренажерних залів, інших об`єктів сфери обслуговування, де ви при оплаті використовуєте картку.

Для доступу до ваших грошиків кардерам знадобиться ще і пін-код. І його, та інші дані можна отримати, приєднавши до банкомату спеціальний пристрій - скіммер. Для цього на картрідер встановлюють рамку з магнітною головкою, що зчитує інформацію з магнітної смуги і записуючу дампи карт на вбудовану мікросхему пам`яті. Ще один варіант крадіжки карткових даних - накладна клавіатура, яку приклеюють на звичайні клавіші. Дана конструкція запам`ятовує натиснення клавіш при введенні пін-коду і записує інформацію на вбудовану мікросхему.

Рухи руки, що вводить пін-код, може зняти і маленька відеокамера, прикріплена до банкоматі. Дані передаються, наприклад, на дистанційний ноутбук шахрая.

Всі перераховані технічні пристрої непрофесіонал може і не помітити. Отримавши за допомогою таких пристроїв необхідні відомості про карту, шахраї виготовляють із звичайного пластика копію карти. Деякі ділки на пластик накладають зображення, щоб зробити його більш упізнаваним для банкомату.

Втім, багато сучасних банкоматів не пропускають цей фальшивий білий пластик. Тоді кардери зафарбовують його і фальшива, вже зафарбована ​​і близька до оригіналу карта, проходить через банкомат. Але якщо і після цього йде невдала трансакція, то шахраї, знаючи номер картки, її CVC / CVV код (три останні цифри, вказані на зворотній стороні), все одно можуть скористатися чужими грошима: оплатити через сайти свої мобільні рахунки, послуги ЖКГ.

Для виготовлення дампа потрібно непогано розбиратися в сучасних IT-технологіях, мати в наявності комп`ютер з гарним процесором, потужною відеокартою, ємною оперативною пам`яттю. Але не тільки. Ось що пишуть на цю тему профі-кардери: "У кардінг без початкового капіталу не влізеш. Доведеться витратитися як мінімум на енкодер і матеріал, а як максимум ще й на принтер, ембоссер, тіппер і т.д. Якщо вещевуха, то доведеться брати ВПН, сокс, матеріал і шопи ". Як бачите, специфічна термінологія. І оволодіти мовою кардерів (сленгом) можна, витративши багато часу на сайтах і ставши своїм.

Можна купити вже готові дампи через сайти кардерів. Відразу скажу, що авторові цих рядків не вдалося здійснити таку фіктивну угоду, так як профі розкусив при першому ж спілкуванні на форумі: не вистачило знань сленгу кардерів.

Цікаві правила гри карткових шахраїв. Вони попереджають, що змінюють дампи, щоб не повторити ситуацію квітня 2010 року з дампами клієнтів Bank of America. Тоді з`явилась на ринку величезна кількість дампів карток цієї фінансової установи, що змусило банківський менеджмент міняти карти сотням тисяч клієнтів. Таким чином, шахраям довелося викинути десятки тисяч невикористаних дампів.

Кардери також нагадують покупцям дампів, що карткова копія може мати на рахунку і долар, і сотні тисяч доларів, які можна зняти далеко не в кожній країні, і з лімітом, за винятком, золотих і платинових карт, які зазвичай мають ліміт у кілька тисяч доларів або євро. Шахраї говорять про випадки феноменальної удачі, коли з дампа північноєвропейської країни знімали більше 10 тисяч доларів за одну трансакцію, дивуючись власникові картки, який не помічав втрату такої суми та не блокував рахунок.

Будьте обережні

Періодично банківські працівники роблять огляд банкоматів на предмет виявлення скімерів, відеокамер, накладних клавіатур. Часто банк встановлює в щілину картоприймача спеціальні антискіммінгові накладки, які не дозволяють поставити сторонні пристрої. Найдорожчий, і, одночасно, ефективний спосіб захисту від шахраїв, це установка банками антіскіммера, який контролює територію навколо банкомату.

Але наш експерт - керівник форуму безпеки розрахунків і операцій з платіжними картами Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем "ЕМА" Олеся Данильченко рекомендує власникам карток самим бути обережними при знятті грошей з банкоматів або ж при здійсненні безготівкових рощрахунків.

"Щоб убезпечити себе від скіммінгового пристрою з пін-камерою або клавіатурної накладки, потрібно під час введення пін-коду прикривати клавіатуру рукою або портмоне, - радить Олеся. - І, звичайно, перед проведенням операції потрібно порівняти зовнішній вигляд банкомату з фото, розміщеним на екранній заставці і при виявленні невідповідності повідомити про це банк".

За її словами, якщо ви використовуєте карту для розрахунків в торгово-сервісних підприємствах, то в такому випадку для мінімізації ризику шахрайства досить просто не випускати карту з поля зору. "Всі розрахунки повинні проводитися в присутності клієнта, щоб у недобросовісних касирів, які, на жаль, бувають, не виникло бажання зберегти реквізити карти собі на пам`ять для подальшого їх несанкціонованого використання для розрахунків в Інтернеті, - сказала експерт "Оборевателю". - Повинна відзначити , що цей вид шахрайства, а саме касирів і офіціантів, дуже легко вираховується банками і МВС, тому я б не радила касирам і офіціантам так ризикувати через такої копійчаної вигоди ".

Якщо ж карта використовується переважно для розрахунків в Інтернеті, то клієнт повинен подбати про антивірусний захист свого комп`ютера, про обов`язкове встановлення лімітів на суми, кількість, періодичність операцій по карті, які є характерними лише для нього, зазначила Данильченко.

Вона вважає, що встановлення персональних обмежень на операції з карткою в залежності від характеру її використання разом з підключенням до СМС-інформування дозволяють звести до мінімуму втрати від будь-якого карткового шахрайства, навіть, якщо ви станете його жертвою.

Експерт запропонувала формулу безпечного використання платіжної картки для читачів "Обозревателя": підключення до СМС-інформування + ліміти на операції + номер колл-центру банку емітента у своєму мобільному телефоні + безпечне використання ПК.

 "Дієвість цієї формули підтверджується моїм особистим 12-річним досвідом постійного використання платіжних карт для всіляких операцій і в Україні, і за кордоном", - підсумувала Данильченко.

З урахуванням ще одного новенького виду шахрайства, що прийшов недавно із США, деякі експерти радять після набору пін-коду навмисне пройтися по клавіатурі рукою. Так можна ввести в оману пристрій на банкоматі, що зчитує теплову інформацію з клавіш і вираховує код.

Джерело: Обозреватель (ЛІНК) http://finance.obozrevatel.com/business-and-finance/65894-lovushki-dlya-kartochnyih-moshennikov.htm

Рекомендовані статті