Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Як уберегти дітей в Інтернеті: що про це треба знати
2016-08-28

Сучасні діти ростуть в перенасиченому інформаційному середовищі, проте всі технологічні новинки схоплюють на ура. Віртуальний простір для них - це зовсім інший світ, і тільки батьки можуть захистити своїх чад від небезпек в ньому. Тому як уберегти дітей від можливих загроз у всесвітній мережі - читайте далі в матеріалі.


1. Розкажіть


Як відзначають в лабораторії комп`ютерної криміналістики компанії Group Fs, потрібно пам`ятати, що кожен сервіс передбачає свої особливості реєстрації та використання, а також свої таємниці і небезпеки. Про кожного з них потрібно розповісти, щоб, у міру можливостей, у дитини не залишилося прогалин в розумінні того "що, для чого і як працює".


2. Правильно звертайтеся в мережі


На початку завжди проводьте відведений для Інтернету час разом, а якщо дитина старше, то просто цікавтеся його діяльністю в мережі. Тонко. Обговоріть разом інтереси, подивіться, чим дитина займається і поясніть основні правила спілкування в мережі, можливості різних технологій і наслідки їх порушень.


Це дозволить, крім усього іншого, зробити перебування в мережі максимально усвідомленим і вбереже від безцільного серфінгу з метою "убити час".


3. Придумайте надійний пароль


Поясніть дитині, що правильний пароль дозволить уникнути багатьох неприємних моментів, починаючи від втрати аккаунта і закінчуючи розсилкою небажаної інформації нібито від його імені.


Розкажіть як правильно придумати пароль, що він повинен в собі містити. Діти повинні знати, що паролі нікому не можна передавати, за винятком батьків.


Так само потрібно ввести правило, яке зобов`язує дитину виходити зі своїх акаунтів після використання сервісу: це привчить ваше чадо робити такі ж дії при користуванні громадськими комп`ютерами в школі, бібліотеці або в гостях.


4. Реєструйтеся "з розумом"


Разом з дитиною зареєструйте електронну пошту (тільки для реєстрації на ресурсах) і використовуйте її для реєстрації в акаунтах соціальних мереж і на інших сайтах.


Поясніть, що необов`язково розповідати кому-небудь про існування цього аккаунта. А паралельно можна створити пошту, яку дитина буде використовувати для листування з друзями і однокласниками.


Таким чином, ви забезпечите від злому ті акаунти вашої дитини, де адреса email виступає як логін.


5. Забезпечте конфіденційність


Багато сайтів, популярних серед дітей і підлітків, дозволяють публікувати фото і відео і розповідати особисті "подробиці" життя: що з ними відбувається, як вони живуть, де вчаться тощо.


Цю інформацію можуть використовувати шахраї або несумлінні особи з метою злочинного впливу на дитину.


Більшість сервісів дозволяють визначити рівень доступу до інформації (хто може бачити, читати, коментувати і т.д.). Обговоріть з дитиною, що не слід всім розповідати як про себе, так і про членів сім`ї, визначте цінність інформації ( "категорично нікому", "можна, але тільки дуже близьким" і т.д.).


6. Віртуальний і реальний світ


Важливо пояснити дитині, що скоєні вчинки, як в реальному житті, так і у віртуальному світі однаково оцінюються за критеріями: "погано-добре", "припустимо-неприпустимо", "дозволено-заборонено".


Ображати іншу людину погано як у дворі, так і в коментарях до чиєїсь публікації, використовувати ненормативну лексику неприпустимо як при розмові з учителем, так і при розмові в чаті.


7. Незнайомці в мережі


Спілкування в мережі дозволяє підробити не тільки свій вік (що поширене серед дітей, які намагаються видавати себе за більш старших), але навіть свою стать, а головне, справжні наміри.


Про будь-які пропозиції (подружитися, сходити кудись, побачитися десь) від незнайомих людей дитина повинна розповідати вам. Ходити на такі зустрічі, давати номер свого телефону, говорити свою адресу варто заборонити, пояснивши, чому такі дії можуть бути небезпечними


8. Не завжди правда


Поясніть дитині: те, що пишуть в Інтернеті, не завжди може бути правдою. Дитина повинна знати, що написане може не відповідати дійсності, а іноді може бути зроблено навмисно, щоб обдурити, і навіть нашкодити. Все, що викликає підозру або видається незрозумілим, дитина повинна обговорювати з батьками.


9. Обмежте контент


Багато сучасних антивірусів, а також і браузери дозволяють включати функцію "батьківського контролю", який допомагає обмежити доступ до ресурсів певного змісту (для дорослих, про насильство, наркотики і т.п.).


Знайдіть схожі функції в встановлених програмах або встановіть необхідну програму самі.


10. Основи безпеки


Поясніть дитині, що світ Інтернету повний різного роду "злих" програм - вірусів. Вони викрадають дані з комп`ютера (паролі, особисті дані), можуть видалити всю інформацію або можуть використовувати комп`ютер (ноутбук, планшет, смартфон) для вчинення злочинів. Тому, завантажуючи програми самостійно або погоджуючись завантажити будь-які автоматично запропоновані додатки, дітям варто запитати дозволу у батьків або відмовитися від завантаження самостійно.


Важливо переконати дитину в тому, що в будь-який незрозумілій ситуації йому потрібно звернутися до вас, щоб знайти безпечне рішення. А якщо ви чогось не знаєте і потребуєте поради, то завжди можна звернутися за консультацією до професіоналів. Не применшуйте важливість своєї "присутності" у всесвітній мережі, дбайте про власну інформаційну безпеку та безпеку вашої дитини.

 

Джерело: 24tv.ua

Рекомендовані статті