Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Як розводили українців: сім найпоширеніших шахрайств
2016-08-30

Викуп відеомагнітофона


На ринках пропонували витягнути квиток. Він виявлявся щасливим. Виграш - відеомагнітофон. Але за нього треба заплатити 30-50 грн. У той же час з`являвся інша людина, яка нібито теж виграла. Їм двом пропонують позмагатися - хто більше дасть грошей, той і забере техніку. На такі шахрайства часто траплялися селяни, які приїжджали в місто на базар.


Наперстки


На автовокзалах стояли люди з 3 стаканчиками. Під одним з них - м`ячик, який перекочували то під один стаканчик, то під інший. Пропонували робити ставки від 1 до 100 грн і вгадувати - під яким він зараз. Щоб відігратися, люди закладали шкіряні куртки, взуття, продукти, які везли додому. Виграшів ніхто не отримував. Аферисти притримували м`ячик на дні стаканчика. Це шахрайство кришувала міліція.


Автомобільна підстава


Шахраї вибирають можливу жертву. Їдуть в авто з подряпинами і вм`ятинами. Підрізають або різко гальмують перед машиною, провокуючи ДТП. Після зіткнення виставляють себе постраждалими, загрожують і намагаються змусити на місці заплатити за збитки.


Ви виграли


Один із способів обману - "чарівні гаманці". Через спам, повідомлення на форумі, коментарі в блозі, соціальну мережу людина дізнається про існування так званих "чарівних гаманців". Ви нібито відправляєте певну суму грошей, а натомість отримуєте вдвічі більше. Після того, як переказ здійснений, можливі два варіанти розвитку подій: або ви нічого не отримуєте, або приходить "приманка" - нібито збільшена сума. У другому випадку шахрай розраховує, що на радощах людина повторить експеримент і відправить ще більшу суму, яка не вернеться.


Ще один варіант шахрайства в мережі - листи, зміст яких зводиться до фрази - "Вітаємо, ви виграли!". На електронну пошту приходить повідомлення про виграш в рамках рекламної акції - товар високої якості за дивно низькою ціною. Лист найчастіше підписано великою компанією, все виглядає правдоподібно. За вказаним телефоном людина зв`язується з представником компанії, там пропонують оплатити товар і його пересилання. Людина перераховує гроші і нічого не отримує.


Дешева квартира


Під час пошуку житла орендарі часто стикаються з об`явами- "гачками": наприклад, місячна вартість оренди житла значно нижче, ніж в середньому на ринку. Господар йде на всі умови мешканців і підписує договір, просить передоплату і віддає ключі. Але в`їхати орендарів просить через день-два. Приїхавши з речами в нову квартиру, мешканці виявляють, що вона не здається або була здана кілька разів. Договір укладають за підробленими документами або взагалі без них.


Ні роботи, ні грошей


Аферисти розміщують в інтернеті оголошення, що їм потрібні автори текстів. Люди, які зацікавилися вакансією, заповнюють анкети, отримують привабливу пропозицію з однією умовою - перевести замовнику символічну суму, нібито в якості гарантії, що працівник виконає замовлення. Звичайно, ні роботи, ні грошей він не отримує.


Видавнича фірма через газету запрошує кілька десятків людей на співбесіду. Щоб оцінити працівника, пропонує набрати фрагмент тексту. Виявляється, що ні один з претендентів не підходить. А видавець отримує безкоштовно виконану роботу.


Викуп родичів з халепи


Телефонні аферисти розповідають жахливі історії, що ваш родич став винуватцем аварії. І може сісти у в`язницю. Ситуації можна уникнути, якщо терміново заплатити від 2 до 50 тис. грн. Гроші переводять на картку.

 

Джерело: investadviser.com.ua

Рекомендовані статті