Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Як не попастися на вудку шахраїв роблячи покупки в інтернеті?
2016-09-12

На сьогоднішній день торгівля через Інтернет є досить поширеною і популярною. У споживачів є можливість вибрати і замовити майже все - від продуктів харчування до різноманітного одягу та будь-якої побутової або цифрової техніки. Все це підкріплюється яскравими картинками і неймовірно низькими цінами. Однак існують випадки, коли товар не має належного товарного вигляду, пошкоджений, з дефектом, в неповній комплектації, не тією моделлю, без супровідних документів тощо.


Права споживача при купівлі товару через інтернет-магазин регулюються ст.13 Закону України «Про захист прав споживачів».Закон визначає обсяг інформації, який обов`язково повинен бути доведений споживачеві до моменту замовлення товару. Про це повідомляють на сайті Центрально-Міського райвиконкому.


Перед покупкою товару в інтернет-магазині необхідно звернути увагу на наявність на сайті такої інформації:


найменування продавця, його місцезнаходження, порядок прийняття претензій;
основні характеристики продукції;
ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;
гарантійні зобов`язання;
інші умови поставки;
порядок розірвання договору.


Як показує практика, споживач, купуючи товар через інтернет-магазин, в багатьох випадках не може реалізувати свої права, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів», в першу чергу в зв`язку з неможливістю встановити найменування продавця та його місцезнаходження. Інша інформація, крім адреси електронної пошти і номери мобільного телефону, на сайті інтернет-магазину не вказується, що фактично робить споживача безправним при придбанні неякісного товару.


Слід зазначити, що законодавством України під найменуванням юридичної особи розуміється його організаційно-правова форма і назва. Наприклад, ТОВ «АААА», ТОВ «ББББ», ЗАТ «ЧВВВ» тощо.


Для фізичної особи-підприємця - це прізвище, ім`я та по батькові.Ніяк не може бути найменуванням продавця назва інтернет-магазину (сайту / домену).


Крім того, в більшості випадків продавці не є власниками інтернет-магазинів. І навіть більше, через один інтернет-магазин реалізовувати товар можуть кілька десятків продавців.


Щодо місцезнаходження продавця слід мати на увазі, що адреси, які вказуються в накладних, згідно з якими споживач отримує замовлений товар, це зазвичай адреси, за якими розташовуються поштові відділення або відділення підприємства, яке надає послуги з доставки відправлення.


Також слід зазначити, що в разі покупки товару через інтернет-магазин споживач не має можливості безпосередньо ознайомитися з товаром, а орієнтується тільки на зображення, його текстовий або словесний опис. Користуючись таким становищем, недобросовісні продавці можуть реалізовувати неякісний, фальсифікований або контрабандний товар, або взагалі після отримання коштів можуть: не прислати товар; надіслати товар, який споживач не замовляв; надіслати товар, технічні характеристики якого не відповідають заявленим на сайті.


Окремо необхідно зазначити, що відсутність інформації про найменування та місцезнаходження продавця унеможливлює проведення перевірок з боку служби захисту прав споживачів, оскільки співробітники служби не мають повноважень на проведення розшукових дій.


Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання. Тобто, наприклад, якщо інтернет-магазин знаходиться в місті Київ, то для захисту споживчих прав необхідно звертатися до контролюючого органу з питань захисту прав споживачів міста.


Тому, щоб убезпечити себе від невдалої покупки в інтернет-магазині, зберегти кошти, споживачам слід бути більш пильними і звертати увагу на наявність на сайті інформації, передбаченої ст.13 Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема, найменування та місцезнаходження продавця . У разі їх відсутності, варто взагалі відмовитися від придбання товару в інтернет-магазині.

 

Джерело: 1kr.ua

Рекомендовані статті