Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Шахрайство в інтернеті і як від нього вберегтися
2016-09-19

Саме в інтернеті у них є всі можливості знайти довірливих людей і провернути свої операції. Одним із способів обману є шахрайство в інтернет-аукціонах. Отже, на що звернути увагу на інтернет-аукціоні, щоб не стати жертвою шахраїв?


По-перше, це сам продавець. У кожного продавця існує профіль, в якому про нього є відгуки. Якщо у людини одні надто схвальні відгуки, то це повинно насторожити вас не менше ніж погані відгуки.


По-друге, це товар. Частий спосіб обману, це продаж підробки замість оригіналу. Так, наприклад, купуючи «оригінальну» техніку подивіться, чи немає у продавця товару китайського виробництва серед інших лотів. Ну і, звичайно ж, супер низька ціна вас також повинна насторожити.


Ще один спосіб шахрайства для неуважних: це доставка, а вірніше її вартість. Вартість доставки може бути вище вартості самого товару. Часті випадки, коли товар доходить до покупця в несправному стані. Хто тут винен відправник або поштові служби не завжди розберешся, але щоб не звинуватили вас, зніміть процес розпаковування посилки на відео. Це буде зайвий доказ в разі суперечок.


Оплата. Найчастіше оплату вимагають вперед, проте якщо ви скористалися вітчизняним аукціоном, то краще домовитися з продавцем про відправку товару післяплатою, так у вас будуть гарантії, що ваші гроші не зникнуть.Особливими способами шахрайства на інтернет-аукціонах користуються найчастіше самі адміністратори. Так, наприклад, відбувається на т.зв. скандинавських аукціонах. Відбувається це таким чином: роблячи кожен раз нову ставку вам потрібно витратити невелику суму на це, тобто ще не здобувши товар, ви вже витратите свої гроші. Вашу ставку перебивають найчастіше шахраї з адміністративного персоналу, щоб ви знову і знову піднімали свою ставку. Навіть якщо ви в підсумку спасуєте, гроші ваші вони все одно вже отримали. Ну, або товар вийде явно дорожче.


Інший вид шахраїв це т.зв. «Кардери». До вас може звернутися людина, яка пояснить вам, що по ряду причин, вона не може отримати товар і попросить виступити в ролі посередника, з тим, щоб потім за невелику винагороду ви переслали йому потім товар. Однак шахрай розплачується за товар краденею кредиткою, адреса одержувача вказується ваша, і, виконавши свою роботу, ви опиняєтеся спільником злочинця, і вам доведеться доводити поліції, що це не ви розплачувалися краденою візиткою.


Окремо варто згадати про шахраїв на інтернет-аукціонах, де торгують автомобілями. Найчастіший спосіб, це коли продавець-іноземець пропонує вам на перший погляд безпечну схему. Ви робите грошовий переказ за системою Western Union, але не на його ім`я, а на ваше власне або ім`я вашого родича. Він нібито грошей зняти не зможе з цього переказу, але побачить, що ви налаштовані серйозно і тоді вже прилетить для оформлення всіх необхідних паперів, а ви переоформляти на нього переказ.


Суть в тому, що в деяких країнах переказ за системою Western Union можна отримати без паспорта тільки за реквізитами переказу (які ви йому, звичайно ж, повідомте). Після того як ви зробите переказ шахрай отримує гроші і зникає. Найкращий спосіб уникнути цього, це попросити у продавця копії документів на машину, після такого прохання шахраї відразу зникають.


Способів шахрайства існує велика кількість, тому радимо вам тільки одне: будьте уважні і обережні.

 

Джерело: newsoboz.org

Рекомендовані статті