Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

Порада юриста: якщо з рахунку зникли гроші
2014-04-06

З рахунку в банку були списані гроші. У банку сказали, що грошові кошти були зняті в терміналі з використанням банківської картки, але офіційної відповіді не дали. Чи варто звертатися в міліцію? І як вести себе далі з банком?

 

На питання відповідає Євген Назаренко, юрист юридичної компанії "Тарасов і партнери"

 

До правоохоронних органів, а саме в міліцію, потрібно звертатися обов`язково.

 

Вам потрібно скласти і подати заяву в міліцію, в якій вказати всі обставини, що такого-то числа з Вашої банківської картки були незаконно списані (або зняті) грошові кошти, Ви зверталися в банк, але відповіді з цього питання так і не отримали. Тому Ви вважаєте, що грошові кошти якимось незаконним чином були списані і попросіть правоохоронні органи розібратися в даній ситуації і притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

 

Після відкриття кримінального провадження та встановлення слідством осіб винних у скоєнні даного злочину Вам додатково потрібно буде пред`явити до вищевказаних осіб цивільний позов у ​​кримінальній справі.

 

Після того, як Вам стало відомо про незаконне списання грошових коштів з рахунку, Вам необхідно звернеться до банку з письмовою заявою або зателефонувати на гарячу телефонну лінію банку з проханням заблокувати Ваш рахунок до з`ясування обставин неправомірного списання (зняття) грошових коштів.

 

Згідно ст. 1071 Цивільного кодексу України, банк може списати кошти з рахунку клієнта тільки на підставі його розпорядження або ж на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених законом або договором між банком і клієнтом.

 

Відповідно до ст. 1073 Цивільного кодексу України, у разі безпідставного списання банком з рахунку клієнта коштів банк повинен негайно після виявлення порушення зарахувати відповідну суму на рахунок клієнта або належного отримувача, сплатити проценти та відшкодувати завдані збитки, якщо інше не встановлено законом.

 

Згідно другого абзацу підпункту 32.3.2. статті 32 Закону України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні, у разі переведення з рахунку платника без законних підстав, за ініціативою неналежного стягувача, з порушенням умов доручення платника на здійснення договірного списання або внаслідок інших помилок банку повернення платнику цієї суми здійснюється у встановленому законом порядку.

 

Ви можете звернутися безпосередньо до суду з позовною заявою про стягнення з банку незаконно списаних з Вашого рахунку грошових коштів з урахуванням відсотків. І нехай тут вже банк доводить, що Ваші кошти були списані з рахунку законно" , - Євген Назаренко.

 

При цьому банк, що списав кошти з рахунка платника без законних підстав, має сплатити платнику пеню у розмірі процентної ставки, встановленої цим банком по короткострокових кредитах, за кожний день починаючи з дня переказу до дня повернення суми переказу на рахунок платника, якщо інша відповідальність не передбачена договором.

 

Тому Вам потрібно звертатися до банку з письмовою претензією про повернення незаконно списаних з вашого рахунку грошових коштів і сплату Вам відсотків за використання коштів. Тому, що причиною такого списання можуть бути як дії шахраїв, так і безпосередньо неправомірні дії банку.

 

Також Ви можете звернеться безпосередньо до суду з позовною заявою про стягнення з банку незаконно списаних з Вашого рахунку грошових коштів з урахуванням відсотків. І нехай тут вже банк доводить, що Ваші кошти були списані з рахунку законно.

 

Як показує практика розгляд судом такого роду справ у середньому може тривати від одного місяця і до півроку.

 

Джерело: finance.bigmir.net

Рекомендовані статті