Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

 Правила безпеки при роботі з банкоматом
Візуально огляньте банкомат. Якщо ви звикли знімати гроші в одному й тому ж банкоматі, запам`ятайте його зовнішній вигляд. При зміні зовнішнього вигляду картоприймача картки краще навіть не вставляти.
Не дозволяйте стороннім людям підглядати PIN-код. Цілком можливо, що після цього ваша картка зникне, а ще пізніше й гроші з вашого карткового рахунку. 
Прикривайте клавіатуру руками під час набору ПІН-коду.
• Зайві предмети біля екрану - це, швидше за все, замаскована прихована камера. Ніколи не записуйте ПІН-код - запам`ятайте його. Якщо ви все ж таки вирішили записати його, то переконайтеся в тому, що запис не потрапить у ваш гаманець, тим більше не записуйте ПІН-код на самій картці. 
• Завжди майте під рукою номер телефону для екстреного зв`язку з банком, який випустив вашу карту. Якщо ви її втратили, негайно зв`яжіться з банком. (Цей номер телефону вказаний на зворотній стороні картки. Запам`ятайте його, а краще запишіть собі у телефонний довідник).
• Перевірте, чи все ви забрали з банкомату. Після завершення операції у вас повинні залишитися: картка, гроші, виписка про проведену операцію. Якщо чогось не вистачає, і банкомат не надав вам додаткової інформації, це повинно вас насторожити. Можливо, ви ризикуєте стати жертвою шахраїв.
Завжди зберігайте виписки за підсумками операції, які видає вам банкомат. Це дозволить вести облік знятих грошей і контролювати списання грошей з вашого рахунку.
 
Існує кілька десятків різноманітних способів неправомірного заволодіння грошима з картрахунку іншої людини за допомогою банкоматів:
Використання вкраденої картки та ПІН-коду, розголошеного її власником (в тому числі випадки, коли ПІН-код зберігається поряд з картою або записується на ній).
«Дружнє шахрайство». Використання картки шляхом вільного доступу членами сім`ї, близькими друзями, колегами по роботі. Також може бути розголошений ПІН-код.
Підглядання ПІН-коду з-за плеча, а потім викрадання карти - найпростіший, але поширений метод.
«Ліванська петля». Спеціальним пристроєм блокується вікно подачі карти так, щоб вона застрягла в банкоматі. Зловмисник попередньо підглядає ПІН-код, а потім співчуває і рекомендує терміново йти і дзвонити в банк або сервісну службу. Тільки-но власник відходить, злочинець витягує карту, звільняє вікно банкомату і знімає гроші.
Фальшиві банкомати. Спосіб, який нечасто використовується і вимагає технічного обладнання. Шахраї виготовляють фальшиві банкомати, які виглядають як справжні, або переробляють старі і розміщують їх у людних місцях. Такий банкомат приймає картку, вимагає введення ПІН-коду, після чого видає повідомлення про неможливість видачі грошей (нібито через їх відсутність у банкоматі або технічну помилку) і повертає карту. У банкоматі відбувається копіювання даних з картки та ПІН-коду, що дозволяє шахраям потім виготовити дублікат і зняти з його допомогою гроші з рахунку клієнта.
Копіювання магнітної смуги (skimming) за допомогою підставних пристроїв зчитування. Такі пристрої встановлюють на банкомат (зчитувач - на картоприймач, додатковою клавіатурою накривають справжню). При користуванні таким банкоматом зчитувач зберігає дані з карток, які вставляються в банкомат, а клавіатура - ПІН-коди. Як і в попередньому випадку, вкрадених даних достатньо для виробництва дубліката картки і зняття грошей з рахунку власника.
Підроблений ПІН-ПАД (пристрій для вводу ПІН-коду в платіжних терміналах), або додатковий елемент на електронний замок в приміщення з банкоматом, який відкривається за допомогою карти.
Встановлення поруч з банкоматом мініатюрних телекамер для викрадання ПІН-кодів. Така камера може бути замаскована під встановлений поряд чи прикріплений до банкомату або стіні поруч із ним предмет.
Крадіжка пін-коду за допомогою банкомату: з використанням високочутливої інфрачервоної камери. Зловмисник, який стоїть у черзі, робить знімок клавіатури, на якій попередній користувач набирав ПІН-код. Клавіші, до яких торкалися, трохи тепліші, причому остання натиснута клавіша тепліша від передостанньої і т.д. Причому успішність цього методу залежить від типу клавіатури (металеві клавіатури мають більшу теплопровідність, і температура їх клавіш швидко вирівнюється) і від того, чи не набирав клієнт ще якісь комбінації, наприклад, суму. Для уникнення зняття ПІН-коду за тепловим відбитком достатньо після роботи з клавіатурою на короткий час покласти на неї долоню.