Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

СКІМИНГ

Це різновид карткового шахрайства, при якому для отримання потрібних реквізитів платіжної карти (цифрова інформація, ПІН-код) використовуються спеціальні зчитувальні пристрої (скімери, накладки на клавіатуру, відеокамери) з метою подальшого виготовлення та несанкціонованого використання копії / дубліката платіжної карти.

Власне той же трапінг можна віднести до різновиду скіммінгу. Але суттєвою різницею стає те, що в першому випадку шахрай повинен особисто бути присутнім на місці скоєння своєї акції, щоб очима відстежити або підручними засобами зняти результат від щойно набраного PIN-коду. Скіммінг ж в чистому вигляді не вимагає безпосереднього знаходження шахрая біля банкомату і своїх жертв. Він, як той браконьєр, розставляє свої карткові капкани з тим, щоб через час провести обхід своїх пасток і перевірити, чи попалася якась туди дичина.

Як від цього вберегтися:

  • привчіть себе користуватися постійним перевіреним набором банкоматів.
  • банкомат повинен розташовуватися в «зоні контролю»:

 

  1. в приміщенні;
  2. з відеоспостереженням;
  3. бажано, щоб поряд було розташоване місце охорони.
  4. переважніше вибирати банкомати, що знаходяться в банківських організаціях як найбільш захищеному і перевіряється місці

 

  • Здійсніть візуальний аналіз банкомату - чи відповідають його частини, до яких Ви будете доторкатися, і передавати конфіденційну інформацію по карті, загальному вигляду банкомату. Спробуйте пропустити через себе наступний набір питань: Колір відрізняється? Фактура інша? Підозріло великі щілини / зазори між блоками? Поверхня введення виступає, так що утворюється козирок знизу?! Відповідаєте на якийсь із питань ствердно - пропонуємо пошукати інший банкомат.

  • Бажано не користуватися або звертати пильну увагу на банкомат, у якого біля екрана розташована значна пачка з рекламними буклетами, за заростями яких може бути захована несанкціоновано встановлена ​​камера.

  • Багато банків виводять на екран банкомату зображення того, як правильно повинні виглядати картрідер і клавіатура. Зверніть на це увагу і зіставте з тим, що бачите на власні очі. Є відмінності - не ризикуйте.