Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Новини

Новий Android-вимагач блокує мобільні пристрої
2014-09-19

Компанія "Доктор Веб" виявила новий троянець-вимагач Android.Locker.38.origin. Цей вірус входить в сімейство шкідливих програм, блокуючих мобільні пристрої користувачів і вимагаючих викуп за їх розблокування. Нову шкідливу програму відрізняє здатність самостійно встановлювати пароль на розблокування екрану, активуючи стандартну системну функцію, повідомляє "Доктор Веб".


Троянець поширюється під виглядом системного оновлення, після запуску запитує доступ до функцій адміністратора пристрою, потім імітує процес установки оновлення, видаляє свій значок з головного екрана, передає на віддалений сервер інформацію про успішне зараження і чекає нових вказівок.


Кіберзлочинці віддають команду на блокування цільового пристрою або через JSON-запит з web-сервера, або у вигляді SMS-повідомлення з директивою set_lock. Пристрій виявляється заблокованим, а повідомлення з вимогою викупу практично неможливо закрити. У відповідь на спробу користувача видалити троянця шляхом відкликання права адміністратора Android.Locker.38.origin задіє додатковий рівень блокування. Зокрема, він блокує екран стандартною системною функцією, а після його розблокування інформує про видалення всієї інформації з пам`яті пристрою.


Якщо обрана дія підтверджується, троянець знову блокує екран пристрою, активує вбудовану функцію захисту паролем при виході з режиму очікування і встановлює в якості пароля для розблокування пристрою свою числову комбінацію "12345". Заражений Android-смартфон або планшет виявляється заблокованим до отримання кіберзлочинцями оплати (для зняття блокування вони можуть використовувати керуючу команду set_unlock) або повного перезавантаження пристрою. На цьому шкідлива дія Android.Locker.38.origin не обмежується: вірус здатний завдати додаткові фінансові втрати, розсилаючи SMS-повідомлення по команді зловмисників.

 

Джерело: securitylab.ru

Рекомендовані новини