Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Новини

В Україні впровадять нові способи захисту банківських карт
2016-02-26

На сьогоднішній день розроблена технологія, яка дозволяє на основі нейронний мереж визначити, шахрайська операція чи ні. Це працює наступним чином: у кожного власника банківської картки є свій портрет поведінки - він користується певним рядом банкоматів, ходить в певний ряд торгових точок, живе в певному місті, їздить в певні країни влітку, в певні країни взимку. І досить неважко для комп`ютерних нейронних мереж визначити профіль поведінки такого власника картки. Про це розповіла директор з управління ризиками однією з найбільших компаній світу, що надає послуги проведення платіжних операцій Лариса Макарова.


За її словами, нейронні мережі за певним набором параметрів визначають, чи потрапляє кожна наступна операція в профіль держателя картки чи ні. Якщо потрапляє, то їй присвоюється найнижчий коефіцієнт ризиковості. Якщо не потрапляє, то як далеко не потрапляє і відповідно їй присвоюється високий коефіцієнт ризиковості від 0 до 99.


«На сьогоднішній день ця технологія стала доступна українським банкам. Лідируючі вітчизняні банки на сьогоднішній день її або впроваджують, або вже впровадили. Це ті новітні інструменти захисту, які дозволяють уникнути шахрайства», - зазначила експерт.


Ця система для українських банків буде безкоштовною в зв`язку зі складною економічною ситуацією в країні, підкреслила Лариса Макарова. Також в цьому році в Україні буде запроваджено такий банківський інструмент, як текінізація.


На сьогоднішній день оплата по банківській карті здійснюється не тільки через термінали. Є безконтактний спосіб, тобто за допомогою мобільного телефону, ай-пада, можна оплачувати годинниками і тд. Як пояснила Лариса Макарова, кожному такому пристрою присвоюється токен. Він абсолютно схожий на номер карти, ті ж 16 цифр і починаються з тієї ж 4.


«Для шахрая, який отримав дані картки, перехопивши їх якимось чином, неможливо буде зрозуміти, це номер карти або токен. Тобто, фактично, це підміна номера карти іншим номером, який є унікальним для цього пристрою», - зазначила експерт.


Тобто, у власника є одна карта, але при цьому у нього є 3 пристрої, якими він оплачує - годинник, телефон, айпад. І до кожного пристрою буде інший токен. Тобто, при компрометації одного пристрою, карта ніяк не страждає, перевипускається токен, але не карта, підкреслила Лариса Макарова.


«Ця технологія тільки буде впроваджуватися вона ще не впроваджена, але Україна стоїть в пілоті по країнам нашого субрегіону», - акцентувала директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова.

 

Джерело: istochnik.info

Рекомендовані новини