Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Новини

Обережно! Ви «виграли» автомобіль
2014-05-15

З минулих вихідних деяким сумчанам почали набридати чергові шахраї. Вони розсилають СМС, повідомляючи одержувача, що він виграв «Ниву Шевроле».


Щоб уточнити деталі, щасливчику пропонувалося зателефонувати за вказаними телефонами або відвідати сайт www.lada-sens.in.ua. Вирішили зайти на нього і ми. На сайті, явно зробленому на швидку руку, - фото новеньких авто та умови акції. Виявляється, для отримання автомобіля досить зв`язатися з оператором і обговорити місце отримання призу. Або вказати номер рахунку в банку, на який надійдуть кошти у сумі 155 000 гривень, якщо хтось з них захоче взяти гроші. А після отримання призу необхідно звернутися до податкової для сплати податку. Тут же зазначені номери телефонів, на які випав приз, у форматі «099 549 ХХ ХХ». Згадані і організатори такої безпрецедентно щедрої акції: Wellcomteleсom, банк «Імперіал» і ТОВ «Автолюкс». Для більшої переконливості на сторінці розмістили свідчення, нібито видане ТОВ «Автолюкс» Київською торгово-промисловою палатою (ТПП). Є навіть «Листи-відгуки», в тому числі і нібито від жителя м.суми Андрія.


Вивчивши сайт, ми спробували зв`язатися з оператором. Було три номери, перший був зайнятий цілу годину, другий - вимкнений. І тільки за третім нам розповіли, що таким чином компанія «Лада-Сенс» спільно зі спонсорами вирішила віддячити всім, хто протягом останнього року поповнював рахунок через термінали. В якості призів оператор згадав п`ять автомобілів і понад 100 цінних подарунків: побутова техніка та інше. Переможців обрали за принципом випадкового комп`ютерного відбору. «Єдина умова отримання авто, - сказав далі оператор, - реєстрація та переклад 499 гривень на рахунок, що я вам вкажу. Виплата повинна здійснюватися через будь-який термінал, яким ви раніше користувалися для поповнення мобільного. Чек, який ви отримаєте після операції, вам необхідно подати до податкової в якості підтвердження сплати податку за отриманий приз. Зараз ідіть до терміналу і знову наберіть цей номер...».


З такою кричащим нахабством телефонних шахраїв нам ще не доводилося стикатися. По-перше, який зв`язок між компанією «Лада-Сенс» та мобільними операторами, в чиїй власності перебувають термінали? По-друге, російський банк «Імперіал» збанкрутував і позбавлений ліцензії ще в січні 2004 року. В єдиному реєстрі фізичних і юридичних осіб немає інформації про ТОВ «Автолюкс». В ТПП Києва ми дізналися, що ТОВ «Автолюкс» у них не зареєстровано.


«Ви не перший, хто звертається до нас з питанням про цю організацію. Це шахраї! Відповідні заяви в правоохоронні органи ми вже зробили», - сказала нам фахівець Київської ТПП.


Така ж ситуація і з Wellcomtelecom - компанії з такою назвою в Україні не зареєстровано.


Залишається щиро сподіватися, що ніхто з жителів Сумської області не попадеться на черговий розвод.

 

Джерело: stopotkat.net

Рекомендовані новини